Dny otevřených dveří na FRRMS

Dny otevřených dveří na FRRMS

Vítáme vás na trochu netradičních (minimálně pro nás) Dni otevřených dveří!
Připravili jsme pro vás 3D prohlídku fakulty, abyste se mohli mrknout, jak to u nás vypadá. Můžete si přečíst rozhovory s našimi absolventy a poslechnout si argumenty, proč jít studovat právě k nám. A po celý den DOD v čase 10-15 hod. jsou naši ambasadoři a kolegyně ze studijního oddělení připraveni odpovídat na vaše dotazy online. Na ty se můžete samozřejmě obrátit i kdykoli jindy mailem, přes Messenger či jiný kontakt, který je zde uveden.

Co říkají naši absolventi?

Ing. Veronika Batelková

Ing. Veronika Batelková

Absolventka programu Mezinárodní teritoriální studia (2016)

Na studium na FRRMS ráda vzpomínám. Měli jsme tam zajímavé semináře, hlavně ty, kdy nám pedagogové vyprávěli o svých vlastních zkušenostech, o výjezdech a projektech, kterých se zúčastnili. Bylo to velmi inspirující a motivující. Navíc nás v ročníku nebylo tolik, takže jsme měli dost úzký kolektiv super lidí. Kromě studia jsme tak podnikali mnoho jiných aktivit, jako univerzitní kvízy, založili jsme Akademickou unii (spolek studentů), pořádali jsme plesy, charitativní akce a mnoho dalšího. Prostě to nebylo vše jen a jen o studiu :-). Díky tomuhle všemu, stážím a projektům jsem načerpala mnoho zkušeností, které mi určitě pomohly v budoucích plánech.

CELÝ ROZHOVOR

Ing. Tomáš Dvořák

Ing. Tomáš Dvořák

Absolvent programu Regionální rozvoj (2015)

Na studium na FRRMS vzpomínám velmi rád. Zkušenosti, které jsem v průběhu studia načerpal, mi obohatily soukromý i profesní život. Dodnes jsem v kontaktu s některými pedagogy a rád sleduji, jak se fakulta stále posouvá dále.

CELÝ ROZHOVOR

 Ing. et Ing. Jarda Zavadil

Ing. et Ing. Jarda Zavadil

Absolvent programu Regionální rozvoj (2015)

Na studium na FRRMS vzpomínám s láskou a rád se sem vracím. Vzpomínám na rodinnou atmosféru a možnost podílet se na chodu fakulty. Kromě širokých a komplexních znalostí z výuky jsem také mnoho zkušeností načerpal jako jeden ze zakladatelů studentského spolku Akademická Unie. Dnes se tak i díky tomu považuji za manažera, mentora, leadera, kouče a kamaráda. Ne pro všechny vším, ale pro každého někým.

CELÝ ROZHOVOR

Naši ambasadoři tu jsou pro vás

FRRMS máme fakt rádi! A jsme tu, abychom ti odpověděli na tvoje otázky. Tak se připoj buď online přes Google Meet (odkaz najdeš níž) nebo nám napiš mail nebo zprávu přes Messenger apod. 🙂
Ambasadorka Lucka

Ambasadorka Lucka

Studuje: Mezinárodní teritoriální studia

Vzhledem k tomu co studuji, jsem ráda za příležitosti, které MENDELU nabízí. Dvakrát jsem vycestovala na měsíční praktickou stáž – do Peru a na Filipíny, kde jsem získala spoustu zážitků, přátel a zkušeností. Uskutečnila jsem tam taky výzkumný projekt, na jehož základě jsem napsala bakalářku.

Na MENDELU jsou top možnosti získat zkušenosti i mimo školní lavice, takže jsem pyšně už 4. rokem členem, a nyní čerstvě místopředsedkyní Spolku Akademická unie FRRMS. V rámci univerzity zastupuji také post univerzitního senátora v akademickém senátu MENDELU.

MENDELU je moje srdcovka. Našla jsem si tady plno přátel, a troufám si říct, že s nimi i zestárnu 🙂

Ambasador Jirka

Ambasador Jirka

Studuje: Mezinárodní teritoriální studia

Díky MENDELU jsem byl na Erasmu v Jordánsku, na stáži na českém velvyslanectví v Addis Abebě v Etiopii a na praktické stáži v Ghaně. Mimo školu se věnuji dobrovolnictví v uprchlických táborech v Srbsku a Bosně a Hercegovině, přivedlo mě k tomu právě moje studium na FRRMS. Jinak dělám senátora v Akademickém senátu MENDELU, a když je čas a nápad, tak organizuji odborné přednášky na fakultě. Nejradši mám na MENDELU arboretum a kvízy a cestovatelské přednášky v S-Klubu na fakultě.
Ambasador Marek

Ambasador Marek

Studuje: Regionální rozvoj

Studium regionálního rozvoje jsem si vybral kvůli širokému spektru předmětů. Jednotlivé kurzy se navzájem prolínají, velice úzce spolu souvisí a navzájem se doplňují. Na studiu se mi líbí spolupráce se zahraničními fakultami a možnosti vycestování díky Erasmu. Mimo školní lavice mám nejraději menzu a arboretum, kde trávím čas se spolužáky. Na naší fakultě se mi nejvíce líbí množství klidových zón na vypracovávání skupinových projektů a prací.
Ambasadorka Daniela

Ambasadorka Daniela

Studuje: Mezinárodní teritoriální studia

Jsem studentkou v oboru Mezinárodní teritoriální studia. Během studia se se určitě chystám využít možnosti absolvovat stáže a studijní pobyty v zahraničí, jelikož zbožňují cestování a poznávání něčeho nového. Současně to byl jeden z hlavních důvodů, proč jsem se rozhodla pro studium tohoto oboru na této fakultě. Kromě studia se také angažuji jako ambasadorka naší fakulty, čímž se podílím na její reprezentaci. Dále se ráda účastním různých školních akcí, na kterých člověk zažije spoustu zábavy a pozná nové lidi. Mým oblíbeným místem na škole je školní arboretum, kde se můžu kochat nádhernou přírodou a odpočinout si od všeho. Na fakultě mám potom nejraději vestibul a knihovnu, kde se mohu sejít s přáteli a studovat.
Ambasadorka Elena

Ambasadorka Elena

Studuje: Regionální rozvoj

Obor jsem si vybrala, protože se mi líbí, jak je široký a braný v souvislostech. Kromě studia mám ráda i mnohé studentské akce. Ráda se také zapojuji do aktivit podporujících fakultu, jako například vznik nových promo videí. A když nestuduji, tak dělám trenérku házené.
Ambasadorka Tereza

Ambasadorka Tereza

Studuje: Mezinárodní teritoriální studia

Na Mendelově univerzitě jsem začala studovat, protože mě zajímají mezinárodní vztahy. Líbí se mi tady vstřícný přístup profesorů a přátelské vztahy mezi studenty. Ráda bych se zúčastnila projektu Erasmus+, až to situace znova dovolí. Krom školy navštěvuji kruhové tréningy a jógu v Centru sportovních aktivit MENDELU.

V případě dotazů mě neváhejte kontaktovat na mém facebookovém profilu.

Ambasador Martin

Ambasador Martin

Studuje: Regionální rozvoj

Pocházím z Mladé Boleslavi a Regionální rozvoj byl pro mne jasnou volbou. Od střední mě baví organizace a plánování, proto jsem se zaměřil na živnostenské podnikání, projektové řízení, management a cestovní ruch. MENDELU jsem si vybral také kvůli celistvému kampusu. Člověk nemusí jezdit přes celé město a je tu super prostředí – máme arboretum, které je skvělé jak na studium, tak i na odpočinek. A taky Brno je super město. Kromě studia se zajímám i o dění na fakultě, takže se aktivně zapojuji do její propagacea organizace akcí pro studenty. Ve volném čase rád odpočívám, řídím a nejradši cestuji.
Ambasadorka Kristy

Ambasadorka Kristy

Studuje: Mezinárodní teritoriální studia

Kromě ambasadorství jsem součástí Akademické unie a podílím se na tvorbě videí o FRRMS. Mezi má oblíbená místa patří Arboretum a Green.
Ambasadorka Kristýna

Ambasadorka Kristýna

Studuje: Mezinárodní teritoriální studia

Pocházím ze Znojma. A už od střední mě zajímalo dění okolo Evropské unie a rozvojových zemí. Proto není žádným překvapením, že volba padla na tuhle mendeláckou fakultu. Jsem členkou spolku Akademická unie, v rámci kterého pomáhám organizovat akce: Halloween, Půlení semestru, fakultní ples nebo Hráškohraní. Nedávno jsem taky byla zvolená senátorkou Akademického senátu FRRMS, takže jsem docela aktivní člověk 🙂 Nejoblíbenější místo na fakultě je S-klub, kde se pořádají Akademické středy nebo World Talks Show. Mezi mé nejoblíbenější akce patří určitě fakultní ples FRRMS, Prvákoviny a Záškolovák MENDELU, které mě moc baví organizovat.
Ambasador Matyas

Ambasador Matyas

Studuje: Mezinárodní teritoriální studia

Jsem součástí Akademické unie a podílím se na tvorbě videí pro fakultu. Mezi mé nejoblíbenější aktivity na MENDELU patří navštěvování Greenu se spolužáky.

Proč byste měli studovat FRRMS?

Proč byste doporučili studium na FRRMS?

Na co se mohou studenti těšit?

Do jakých projektů je možné se zapojit?

Kdy jste na studenty pyšní?

Co byste doporučili zájemcům o studium?

Jak vidíte perspektivu uplatnění absolventů?

Existují praktické stáže, kterými mohou studenti načerpat znalosti z praxe?

Co se Vám na Vaší práci vysokoškolského pedagoga nejvíce líbí? Část 1

Co se Vám na Vaší práci vysokoškolského pedagoga nejvíce líbí? Část 2

Co si myslíte o zahraničních pobytech studentů typu Erasmus+?

Ing. Veronika Svatošová, Ph.D.

Ing. Veronika Svatošová, Ph.D.

Odborná asistentka

FRRMS je fakultou, která nenabízí jen nudnou teorii, ale také kontakt s praxí. Jsme tu tým relativně mladých akademiků a se studenty máme více přátelský než formální vztah. Studenti se mohou těšit na pestrá témata přednášek, workshopů a seminářů a na mnoho příležitostí k zahraničním stážím. Současně se nemusí bát budoucnosti, protože naši absolventi mají velmi široké uplatnění.

CELÝ ROZHOVOR

Nejčastější otázky a odpovědi

Jak probíhají přijímací zkoušky na FRRMS?
Pro bakalářské studium je přijímací zkouška realizována formou Testu předpokladů ke studiu (TPS), který se koná na FRRMS.
Nebo je možné požádat o osvobození od přijímací zkoušky v případě vykonání SCIO testu OSP, resp. VŠP s minimálním percentilem 40.

Více informací k přijímacímu řízení do bakalářského studia naleznete zde.

Pro navazující magisterské studium probíhá přijímací zkouška testem, který se zaměřuje u programu Regionální rozvoj na oblasti regionální ekonomiky a politiky, sociologie a péče o životní prostředí a u programu Mezinárodní teritoriální studia na oblasti regionálního rozvoje a problémů rozvojového světa.

Od povinnosti konat přijímací zkoušku mohou být osvobozeni uchazeči, kteří mají vážený studijní průměr v bakalářském studiu do 2,00.

Jakým způsobem probíhá sestavení rozvrhu? Můžu si ho nastavit osobně?
V prvním semestru je rozvrh sestavený fakultou. V rámci studijní skupiny, do které budeš přiřazen, je daný rozvrh a potkáváš se tak stále se stejnými spolužáky.

Od druhého semestru si pak rozvrh sestavuješ sám dle svých potřeb a časových možností. Výběr probíhá na základě dostupných časů cvičení a přednášek.

Je v rámci studia povinná praxe?
Ano, v rámci bakalářského i navazujícího magisterského programu máš povinnost absolvovat odbornou praxi.

V bakalářském studiu v délce trvání 4 týdnů.

V navazujícím magisterském studiu je praxe delší, a to 5 týdnů.

Jak to je se studiem jazyků?
Jak už i název naší fakulty napovídá, na znalost cizích jazyků klademe velký důraz a některé předměty jsou přednášeny v angličtině. V průběhu bakalářského studia musíš absolvovat dva semestry cizího jazyka, které na sebe musí navazovat. Je možné volit v různých stupních pokročilostí z těchto jazyků: angličtina, němčina, francouzština a španělština.
Je možné během studia vycestovat do zahraničí?
Nejenže to je možné, ale studenty v absolvování zahraničních pobytů i aktivně podporujeme. Je možné vycestovat v rámci studijních pobytů, zahraničních stáží nebo bilaterálních dohod. Také máme řadu zahraničních projektů, kterých se můžeš aktivně v místě (v minulosti např. Peru, Filipíny, JAR…) účastnit.

Od absolventů zahraničních pobytů víme, že jim to velmi obohatilo život po všech možných stránkách.

Kde je možné se na fakultě stravovat?
Za běžného provozu máme přímo v budově fakulty výdejnu menzy, kam se dováží jídlo z hlavní menzy z campusu. Ale jako student si můžeš zajít na jídlo i do všech ostatních zařízení v rámci univerzity, mimo jiné třeba i do Pizzerie.

Více informací

Jak to je s ubytováním? Jsou k dispozici koleje?
Celá univerzita má k dispozici 5 studentských kolejí.
Přímo v naší budově pak jsou koleje Akademie a pokud se ti podaří dostat ubytování zde, tak můžeš na přednášky chodit v papučích 🙂

Více informací o kolejích, přihlášení apod.

Jak to je při studiu se sportem?
Sport je pro mnoho studentů neoddělitelnou součástí životního stylu. Proto máme na univerzitě Centrum sportovních aktivit MENDELU, které nabízí řadu možností, jak si aktivně odpočinout od studia.
Je na FRRMS nějaký spolek studentů?
Ano, na FRRMS už několik let funguje studentský spolek Akademická unie. Najdeš zde podporu a radu starších studentů, ale také se tu realizují společenské události, jako je Ples fakulty, studentské soutěže a kvízy, akce pro budoucí prváky apod.

Ptejte se ONLINE

Máte otázky ohledně studia? V čase 10-15 hod. jsou vám k dispozici jak naši ambasadoři, tak kolegyně ze studijního oddělení. Spojte se s nimi tady:

ONLINE CHAT S AMBASADORY
Bakalářské programy

ONLINE CHAT S AMBASADORY
Bakalářské i navazující magisterské programy

ONLINE CHAT SE STUDIJNÍM ODDĚLENÍ

Z našich projektů

Nechte na sebe zapůsobit atmosféru z našich projektů.

Filipíny 2019

Peru – noční Genius Loci